en

Ucho wewnętrzne

Reż. Szymon Uliasz i Magdalena Gubała Produkcja: Magic Production Sp. z o.o. Czas trwania: 90 min Kraj produkcji: Polska

To muzyczny dokument o stylu improwizacji. Film przedstawia twórczość Mikołaja Trzaski oraz pokazuje żywą obecność polskiej muzyki improwizowanej na arenie międzynarodowego jazzu. Biografia Trzaski to niezależna droga, którą przemierza sposób nieugięty i stanowi ona punkt wyjścia dla całej historii, Jest także elementem łączącym narrację dokumentu.

Andrew Warhola, Moja Fabryka

Andrew Warhola, Moja Fabryka

Reż. Bogdan Dziworski Produkcja: Domino Film Czas trwania: 52 min. Kraj produkcji: Polska

Film dokumentalny o życiu Andy'ego Warhola, jego stylu pracy oraz spojrzeniu na piękno w sztuce.

Gwiazdy

Gwiazdy

Reż. Jan Kidawa-Błoński Produkcja: Film Point Group Sp. z o.o. Czas trwania: 120 min. Kraj produkcji: Polska

Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz), znakomity śląski piłkarz lat 60. i 70., walczy o spełnienie swoich marzeń. Zawodnik o polsko-niemieckich korzeniach, mimo przeciwności. próbuje dostać się do składu "orłów Górskiego". Stawką jest dział w olimpiadzie i mistrzostwach świata w piłce nożnej. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, rywalizacji, miłości i przyjaźni.

Wspomnienie lata

Wspomnienie lata

Reż. Adam Guziński Produkcja: Opus-film Czas trwania: 100 min. Kraj produkcji: Polska, Austria

Koniec lat 70. tych. W małym prowincjonalnym miasteczku mieszka 12-letni Piotrek razem z matką. Gdy jest ona w pracy, chłopak trafia na pobliskie kąpielisko. Poznaje tam Skowrona i jego paczkę kolegów. Te wydarzenia będą z pozoru małą historią zwykłych ludzi, ale dla Piotrka będą to najważniejsze wakacje życia.