en
Lila

Lila

Reż. Dominika Łapka Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich Studio "Młodzi i film" im. Andrzeja Munka Czas trwania: 26 min. Kraj produkcji: Polska

"Lila" to dramat opowiadający o rywalizacji dwójki dzieci o względy matki. Głównymi bohaterami filmu są Lila, która po stracie rodziców pozostaje pod czuła opieką cioci i Joszko, którego spokojne życie odmienia niespodziewany przyjazd kuzynki.

Solidarność według kobiet

Solidarność według kobiet

Reż. Marta Dzido, Piotr Śliwowski Produkcja: Emotikonfilm Czas trwania: 107 min. Kraj produkcji: Polska

"Solidarność według kobiet" to pełnometrażowy film dokumentalny opowiadający o zapomnianych bohaterkach solidarnościowej rewolucji, a także ich portert współczesny.

Mój Niemandsland

Mój Niemandsland

Reż. Wojciech Królikowski Produkcja: TVP Katowice Czas trwania: 50 min. Kraj produkcji: Polska

"Mój Niemandsland" to plastyczna biografia Janoscha (Horsta Eckerta) jednego z najbardziej znanych twórców literatury dziecięcej.

Kocidrapka

Kocidrapka

Reż. Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski Produkcja: Studio Fiolmów Rysunkowych Sp. z o.o. Czas trwania: 7 min. Kraj produkcji: Polska

Film rysunkowy zrealizowany przez Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej.
Przyzwyczajenia samotnego kota zostają poddane ciężkiej próbie przez wielodzietną rodzinę królików.

Nie robić głupstw. Sceny filmowe Stanisława Janickiego.

Reż. Krzysztof Tusiewicz Produkcja: Domino Film Czas trwania: 52 min Kraj produkcji: Polska

Dokument biograficzny o Stanisławie Janickim, którego osią są te fragmenty życiorysu bohatera, które można opisać jak sceny filmowe. Twórcy korzystają z całej palety barwnych porównań do planów filmowych, travellingów, ujęć.

Bruno Schulz

Bruno Schulz

Reż. Adam Sikora Produkcja: Largo Studio Filmowe Czas trwania: 52 min Kraj produkcji: Polska

"Bruno Schulz" to inscenizowany dokument historyczny o jednym z najbardziej znanych i inspirujących twórców polskich XX wieku. Film opowiada o postrzeganiu świata przez Schulza i o tym, jak świat postrzegał jego.

Zbliżenia

Zbliżenia

Reż. Magdalena Piekorz Produkcja: Studio Filmowe TOR Czas trwania: 76 m. Kraj produkcji: Polska

Dramat psychologiczny, o skomplikowanych relacjach rodzinnych matki i córki, które nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Sytuacja zmienia się, gdy Marta wychodzi za mąż i zostawia matkę samą w wielkim domu.