Przejdź do treści
English

Zameczek Myśliwski Promnice

Województwo śląskie

Zameczek Myśliwski Promnice

Opis

Zameczek Myśliwski Promnice będący częścią Muzeum Zamkowego w Pszczynie w obecnej swej postaci jest rezultatem 2 faz budowy, z 1861 roku i z 1868 roku tj. odbudowy po pożarze w 1867 roku oraz drobnych zmian jakie dokonano na przełomie XIX i XXw.

Autorem projektu jest Oliver Pavelt, królewski budowniczy krajowy i architekt księcia pszczyńskiego Hansa Heinricha XI von Pless. Zameczek założony został na planie krótkiej, odwróconej litery “T” i stanowił centralną część większego zespołu w którego skład wchodziły: wozownia, stajnie oraz leśniczówka. Konstrukcja z muru pruskiego znamienna dla architektury renesansu niemieckiego, budownictwa tyrolskiego i tzw. stylu szwajcarskiego została połączona z licznymi elementami neogotyckimi, głównie w detalach architektonicznych. Akcenty myśliwskie podkreślają charakter budowli.

Zameczek zachował do dzisiaj niezmieniony kształt i podobny układ pomieszczeń m. in. obszerny hol oraz Wielką Salę z imponującym neogotyckim kominkiem, witrażowymi oknami i trofeami myśliwskimi.

Natężenie światła naturalnego we wnętrzach – duże.

Pomieszczenia nie są klimatyzowane.

Zieleń otaczającego lasu, tafla jeziora widoczna z okien Zameczku oraz odgłosy przyrody, sprawdzą się w niejednych zdjęciach filmowych.

Nieruchomość została wykorzystana w filmach tj. “Hi Way” i “Sensacjach XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego (przenosząc akcję filmu do Bawarii).

Informacje dodatkowe

Możliwość dojazdu

Tak

Odległość od bazy produkcyjnej

Na miejscu

Natężenie światła

Duże

Media

Prąd, Woda

Natężenie hałasu

Małe

Parking

Tak

Wymagane zezwolenie

Tak

Zameczek Myśliwski Promnice
Wnętrze zamku
Wnętrze zamku
Wnętrze zamku