Przejdź do treści
English

Obiekty użyteczności publicznej

HOTEL / Vienna House Easy Katowice Sp. z o.o.

Katowice

Zdjęcie hotelu

Opis

Recepcja, lobby, restauracja, będąca też salą śniadaniową i Lobby Bar znajdują się na paterze. Każde z tych miejsc jest przestronne i dobrze doświetlone światłem dziennym, ponieważ ściany zewnętrzne są całkowicie przeszklone. Światła znajdują się zazwyczaj nad stolikami czy w miejscach, gdzie przebywają pracownicy czy goście.

Przed hotelem znajduje się 50 miejsc parkingowych. Tutaj też szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych. Na końcu budynku jest zjazd na parking podziemny. Na poziomie -1 znajduje się kolejne 50 miejsc i na -2 dalsze 50. Tutaj też mniejsze ładowarki do samochodów elektrycznych. Prosto z parkingu goście jadą windami do recepcji lub swoich pokoi.

Sauna i fitness są również na poziomie -1 tuż przy windach. Tu mamy tylko sztuczne oświetlenie, a na ścianach są lustra, które optycznie zwiększają pomieszczenie i graffiti, które dodają charakteru. Sprzęty typu rowerek, bieżnia czy wiosła są nowe. Ławiczka i atlas zaraz przy wejściu. Z boku małe szatnie.

Całe pierwsze piętro poświęcone jest samom konferencyjnym. Prowadzą do niego szerokie schody. Mamy aż 13 sal konferencyjnych. Każda sala ma dostęp do światła dziennego. Największe Sale Opal po połączeniu pomieszczą w kładzie kinowym około 400 osób. W okładzie bankietowym około 250 osób (okrągłe stoły 6-8 osobowe). Duże sale są wyposażone w rzutniki wysuwane z sufitu i duże ekrany. Małe mają rzutniki na stałe lub są dodawane. Każda z sal ma opuszczane rolety. Ściany są białe, a wystrój raczej estetyczny. Nic tu nie ma rozpraszać gości. Stoły bufetowe są wykonane z czarnej stali i szkła. Stoły dla gości są składane i mają drewniane kremowe blaty. Krzesła nowoczesne, stalowa lekka konstrukcja i czerwona siatka.

Pokoje znajdują się na 2, 3, 4, 5 i 6 piętrze. Oświetlenie pokoi jest punktowe. Nie ma centralnego.

Mamy tu kolorystykę gdzie dominuje biel, czerń i  w zależności od piętra czerwień lub żółć.

Mamy cztery typy pokoi:

  1. Superior – 22 metry kwadratowe gdzie mamy standardowo duże łóżko lub dwa mniejsze, biurko, ławę na walizki i szafę wbudowaną w ścianę. Łazienki są białe i mają głównie prysznice. Kilka pokoi ma tylko wannę.
  2. Executive – to pokoje identyczne pod względem wielkości i układu pokoju. Różnię się wyposażeniem. Oprócz wody gazowanej i niegazowanej są tam dla gości soki, słodkie poczęstunki, w szafie szlafrok i kapcie. W korytarzy jest wystawiony expres kawowy i do dyspozycji gości są owoce i słodki poczęstunek.
  3. Junior Suiites – mamy ich 5. Większe pokoje o metrażu 33m2. Mamy tu duże łóżko, biurko i mały stoliczek z fotelami. Dla gości biblioteczka z książkami i podobnie jak we wszystkich pokojach płaskie telewizory. W łazience wanna i prysznic. Jest też mały pokoik z biurkiem i lustrem, gdzie można popracować czy poprawić makijaż.
  4. Apartamenty – mamy ich aż 17.  Too pokoje o metrażu 50-55 m2. W pokoju dziennym rozkładana kolorowa kanapa, stoliczek i fotele. Dodatkowo biurko i telewizor. Przylega do niego mały aneks kuchenny i toaleta. W sypialni duże łóżko i komoda z telewizorem. Z sypialni przechodzimy do dużej łazienki z wanną i prysznicem.

Korytarze długie i raczej ciemne. Przy windach więcej przestrzeni i tu na piętrach o wyższym standardzie ekspres kawowy, biurka z komputerami i drukarką. Obok stolik z fotelami.

Informacje dodatkowe

Możliwość dojazdu

Tak

Odległość od bazy produkcyjnej

Na miejscu

Natężenie światła

Średnie

Media

Prąd, Woda

Natężenie hałasu

Małe

Parking

Tak

Wymagane zezwolenie

Tak

Sale konferencyjne
Recepcja hotelu
Kawiarnia
Bar hotelowy