en

Kempa Robert

 

Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w Dziedzinie Kultury i Sztuki w 2021 roku.

 

 

 

Jestem kompozytorem muzyki, gitarzystą basowym, aranżerem. Zajmuję się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury, aktywnie uczestniczę w działalnosci kulturalnej miasta Wodzisławia Śląskiego. Jestem również muzykiem sesyjnym.

 

Muzyka jest dla mnie odzwierciedleniem duszy człowieka i zarazem możliwością wyrażania siebie. Mam nadzieję, że klimat utworów oraz osobliwy i zarazem refleksyjny charakter kompozycji przyczynia się do niecodziennego spotkania z moją twórczością.

 

Jednym z moich marzeń jest to, aby moją muzykę wykorzystano do filmów, by pokolorowała ona obraz, by stała się jego częścią, by nadała filmom odpowiedniego charakteru, nastroju, a także podkreśla intencje reżysera.

 

 

 

 

 

 

Osoba kontaktowa

Tel.: 506202189

Email: kempa0401@gmail.com

Doświadczenie / realizacje

 

 

 

1) Płyta „DŹWIĘKI PAMIĘCI” wydana w 2019 roku - projekt, składający się z czytanych przeze mnie wierszy i prozy obozowej, wzbogaconych interpretacjami muzycznymi - kompozycjami na gitarę basową.  Album znalazł się w ofercie trzech księgarni w Polsce:  na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birknenau,  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie i w Art Bookstore (pod adresem: https://artbookstore.pl/robert-kempa-dzwieki-pamieci) oraz księgarni znajdującej się przy Państwowym Muzeum na Majdanku.

 

2) Płyta „SECOND HORIZON”- wydana w 2020 roku, zawiera kompozycje instrumentalne, których charakter i klimat odnoszą się do emocji i uczuć człowieka.

 

3) Obecnie dobiegły końca prace w wodzisławskim studiu nagrań GOrecords nad nową płytą  pt. „HUMAN”.

 

Album ten, to namalowany dźwiękami obraz człowieka w relacji z samym sobą i drugim człowiekiem. Na płycie znajdą się utwory mówiące o uczuciach, emocjach i przeżyciach jakich człowiek doświadcza w swoim życiu. Korzystając z dźwięków gitary basowej w sposób przemyślany próbuję przekazać słuchaczom to wszystko, co jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka oraz to co stanowi dla człowieka najwyższą wartość.

 

 

 

4) Udział w wydarzeniu „Coolturalny GOŚĆ WCK”które odbyło się 17 lutego 2020 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

5) Koncert w ramach akcji #siećzkulturąwdomu - wydarzenie organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

 

6) Udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym: Miejskich Obchodach 75 Rocznicy Marszu Śmierci z 1945 r.

 

7) Oprawa muzyczna wernisaży, wystaw, wydarzeń kulturalnych oraz koncerty własne.

 

Nagrody, wyróżnienia, referencje, członkostwa w stowarzyszeniach branżowych

Link do koncertu  w ramach akcji

#siećzkulturąwdomu :

:https://www.youtube.com/watch?v=BCCMX7_t43s

 Linki do pięciu utworów z płyty „HUMAN”:

 

Pod kloszem :

 

 

Zakamarki :

 

 

Friends :

 

 

Epilog :

 

 

Szepty: