Przejdź do treści
English

Dźwięk

Kempa Robert

Opis

Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w Dziedzinie Kultury i Sztuki w 2021 roku.

Jestem kompozytorem muzyki, gitarzystą basowym, aranżerem. Zajmuję się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury, aktywnie uczestniczę w działalności kulturalnej miasta Wodzisławia Śląskiego. Jestem również muzykiem sesyjnym.

Muzyka jest dla mnie odzwierciedleniem duszy człowieka i zarazem możliwością wyrażania siebie. Mam nadzieję, że klimat utworów oraz osobliwy i zarazem refleksyjny charakter kompozycji przyczynia się do niecodziennego spotkania z moją twórczością.

Jednym z moich marzeń jest to, aby moją muzykę wykorzystano do filmów, by pokolorowała ona obraz, by stała się jego częścią, by nadała filmom odpowiedniego charakteru, nastroju, a także podkreśla intencje reżysera.

Dane kontaktowe

Telefon

506020189

Strona www

https://www.facebook.com/Robert-Kempa-Muzyk-Basista-1496737393786714

Osoba kontaktowa

Email

kempa0401@gmail.com

Imię i nazwisko

Kempa Robert

Telefon

506202189

Realizacje

 • Płyta „DŹWIĘKI PAMIĘCI” wydana w 2019 roku – projekt, składający się z czytanych przeze mnie wierszy i prozy obozowej, wzbogaconych interpretacjami muzycznymi – kompozycjami na gitarę basową. Album znalazł się w ofercie trzech księgarni w Polsce: na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birknenau, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie i w Art Bookstore (pod adresem: https://artbookstore.pl/robert-kempa-dzwieki-pamieci) oraz księgarni znajdującej się przy Państwowym Muzeum na Majdanku.
 • Płyta „SECOND HORIZON”- wydana w 2020 roku, zawiera kompozycje instrumentalne, których charakter i klimat odnoszą się do emocji i uczuć człowieka.
 • Obecnie dobiegły końca prace w wodzisławskim studiu nagrań GOrecords nad nową płytą pt. „HUMAN”.

Album ten, to namalowany dźwiękami obraz człowieka w relacji z samym sobą i drugim człowiekiem. Na płycie znajdą się utwory mówiące o uczuciach, emocjach i przeżyciach jakich człowiek doświadcza w swoim życiu. Korzystając z dźwięków gitary basowej w sposób przemyślany próbuję przekazać słuchaczom to wszystko, co jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka oraz to co stanowi dla człowieka najwyższą wartość.

 • Udział w wydarzeniu „Coolturalny GOŚĆ WCK”które odbyło się 17 lutego 2020 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury.
 • Koncert w ramach akcji #siećzkulturąwdomu – wydarzenie organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury.
 • Udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym: Miejskich Obchodach 75 Rocznicy Marszu Śmierci z 1945 r.
 • Oprawa muzyczna wernisaży, wystaw, wydarzeń kulturalnych oraz koncerty własne.

Nagrody, wyróżnienia, referencje, członkostwa w stowarzyszeniach branżowych.

  1. Pod kloszem
  2. Zakamarki
  3. Friends
  4. Epilog
  5. Szepty