en
THE CURSE / KLĄTWA

THE CURSE / KLĄTWA

Reż. Piotr Kabat Produkcja: Studio Filmów Rysunkowych Kraj produkcji: Polska

Kreskówka opowiadająca pokręconą historię dwóch kreatur, żyjących w pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczywistościach. Bohaterowie nie mają zielonego pojęcia o tym, że ich absurdalne zachowania wywierają duży wpływ na światy w których egzystują. Beztroskie i wyluzowane życie dla jednego, to walka o przetrwanie dla drugiego.

SYNEK

SYNEK

Reż. Paweł Chorzępa Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka Kraj produkcji: Polska

Film jest bardzo subtelnie opowiedzianą historią o trudnej miłości między ojcem a synem oraz obrazem nieustającej walki o wolność. 

Marcin – główny bohater – został bardzo skrzywdzony przez rodziców. W wieku dwunastu lat trafił do domu dziecka z powodu ich uzależnienia od alkoholu. Mimo wielu złych doświadczeń po osiągnięciu pełnoletności postanowił wrócić do ojca i podjąć próbę zbudowania z nim relacji na nowo. 

KOBIETY Z KIOSKU

KOBIETY Z KIOSKU

Reż. Daniel Stopa Produkcja: Staron-Film Sp. z.o.o. Czas trwania: 52 min Kraj produkcji: Polska

Dokumentalny portret dwóch kobiet i ich relacji - synowej oraz teściowej. Obydwie pokrzywdzone przez los, próbują znaleźć swoje miejsce na świecie. Jest to film o odkryciu głęboko ukrytych uczuć i o zmianach zachodzących w człowieku. Podkreśla potrzebę dawania miłości osobom, które jej potrzebują, chociaż odmawiały jej sobie przez długi czas.

INTERIOR

INTERIOR

Reż. Marek Lechki Produkcja: Telemark Sp. z.o.o. Czas trwania: 87 min Kraj produkcji: Polska

Życie trzydziestopięcioletniego Maćka jest pozbawione kolorów. Pracuje od rana do nocy, aby spłacić kredyt mieszkaniowy. W pewnym momencie ryzykuje wszystko i wyrusza w podróż bez celu. W tym samym czasie trzydziestopięcioletnia Magda współorganizuje przygotowania do obchodów pewnej rocznicy. Losy dwojga ludzi się krzyżują.

OBYWATEL JONES

OBYWATEL JONES

Reż. Agnieszka Holland Produkcja: Film Produkcja Sp. z.o.o. Czas trwania: 119 min Kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania, Ukraina

Młody dziennikarz Gareth Jones podczas przygotowań do tematu gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego, wyjeżdża do Moskwy, gdzie trafia na trop zatajanej przez sowieckich cenzorów sprawy Wielkiego Głodu na Ukrainie. Chcąc odkryć prawdę, udaje się w samotną podróż do źródła problemu, gdzie na własnej skórze doświadcza tragedii Hołodomoru.

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA

Reż. Maciej Pieprzyca Produkcja: RE Studio Sp. z.o.o. Czas trwania: 119 min Kraj produkcji: Polska

Film oparty na prawdziwej historii niewidomego pianisty Mieczysława Kosza, który w dzieciństwie traci wzrok i trafia do ośrodka dla niewidomych w Laskach, gdzie odkrywa muzykę, która w inny sposób pozwala mu zobaczyć świat. Jako pianista, zdobywa coraz większe uznanie zarówno w Polsce jak i na świecie. Jego życie zmienia się, gdy pojawia się w nim wokalistka Zuza.