
DZIENNIK Z WYCIECZKI DO BUDAPESZTU
Grudzień 1981 r. Jedenastoletni Irek jedzie z mamą na wycieczkę do Budapesztu, gdzie czeka na niego pewna niespodzianka.
Grudzień 1981 r. Jedenastoletni Irek jedzie z mamą na wycieczkę do Budapesztu, gdzie czeka na niego pewna niespodzianka.
Główna bohaterka filmu - Justa, jest policjantką. Podczas obławy na ściganego popełnia błąd, przez który poszukiwany wymyka się z rąk policji. Zostaje wysłana na przymusowy urlop, jednak nie rezygnuje ze sprawy i zaczyna prowadzić ją na własną rękę. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy życie zawodowe i prywatne Justy się łączą, co popycha bohaterkę do popełnienia przestępstwa.
Historia trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, ale równocześnie nie potrafią być ze sobą razem. W tle wydarzenia z okresu Zimnej Wojny w latach 50 i 60 XX w. w akompaniamencie ścieżki dźwiękowej, będącej połączeniem polskiego folkloru i jazzu.
Dokument przedstawiający dwie kobiety reprezentujące dwa bieguny politycznego podziału w Polsce. Stojąpo dwóch różnych stronach barykady podczas manifestacji, a łączy je ta sama idea patriotyzmu, jednak rozumiana w inny sposób. Dla Marty jest w znaczeniu narodowym i katolickim, dla Tity z kolei w europejskim i liberalnym.
Michał jest wielokrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Zarówno jego ręce, jak i nogi nie wykształciły się w pełni. Przez kradzież skuterów i samochodu, oskarżony traci miejsce w Narodowej Kadrze Polski, a planowany start w zimowej olimpiadzie staje pod znakiem zapytania. Sportowiec otrzymuje ostatnią szansę na powrót do kadry.
Film o niezgodzie na własne życie i o trudnej sztuce uczenia się nowego. To film o przegranym, który postanowił zostać zwycięzcą. Film o sile ludzkiego charakteru. Film o miłości, która może odmienić życie.