en

Julia

Julia Lewandowska

Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i gitary. Absolwentka studiów licencjackich na grafice warsztatowej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współtworzyła studencki teatr tańca współczesnego „KoInspiracja”. Występowała z Teatrem Pijana Sypialnia, Stowarzyszeniem Living Space Theatre oraz w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Rose Bruford College of Theatre and Performance. Julia tworzy łącząc taniec, tekst i muzykę. Marzy o życiu w teatrze na łodzi. Wystąpiła z solowym projektem „Pandora” w The Cockpit w Londynie. Współtworzyła wirtualną grę teatralną #ART_Game. Uczestniczyła w wielu projektach interdyscyplinarnych, np. “Konwergencje” z malarką Anną Kołackąi wiolonczelistą Mikołajem Cieślakiem. Prowadzi działalność animacyjną - BodyVoicing. To metoda warsztatu holistycznego - udźwiękowienia ciała. Metoda zakłada posłużenie się ćwiczeniami wokalno-ruchowymi w celu rozgrzania, otwarcia i rozbudzenia człowieka, przygotowania do dalszego treningu/dnia codziennego. Wykorzystuje w pracy pozycje jogiczne, które umożliwiają skupienie i ustawienie ciała w odpowiednim podparciu dla wydobycia dźwięku. Kultywuje zabawę barwą, rytmem i kolorem w śpieworuchu i grze na instrumentach.

 

Osoba kontaktowa

Julia LEWANDOWSKA freelancer ja aktorka tancerka Teatru Rozbark

Tel.: 609877769

Email: julia.hippie@gmail.com

Doświadczenie / realizacje

Doświadczenie teatralne i filmowe:

showreel: https://vimeo.com/378747169

film krótkometrażowy "Mentorka" (2021) w reż. Wojciecha Nowaka: https://m.youtube.com/watch?v=b5_1z157FZc&feature=youtu.be

film krótkometrażowy "Julia" (2021) w reż. Wojciecha Nowaka:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219342354579337&id=1525073573

epizody serialowe: "Elza" (2020) reż. Jan Holoubek oraz "Sexify" (2020) reż. Kalina Alabrudzińska

wyróżnienie w II Międzynarodowym Festiwalu Tańca – Teatr Tańca Jednego Tancerza – „Moja kwarantanna - Laboratorium wewnętrznego dialogu” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Fundację Luz Dla Sztuki (2020) za etiudę filmowo-taneczną "Midnight sun"

działalność koncertowa online w Pubie Piekarnia Piwa w Tarnowskich Górach (2020)

współtworzenie autorskiego projektu Konwergencje z malarką Anną Kołacką i wiolonczelistą Mikołajem Cieślakiem: https://youtu.be/MRXQJmX7TL0

współtworzenie wirtualnej gry teatralnej #ART_GAME ze Stowarzyszeniem Living Space Theatre: art-game.pl

udział w spektaklu Dzieci Korczaka (2020) Living Space Theatre w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

pokaz monodramu Pandora na XV MIędzynarodowych Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach (2018) oraz w The Cockpit w Londynie podczas scratch night (2020)

współtworzenie i udział w spektaklu NATURALISM w reż. Sammy’ego Metcalfe’a (2020)

oraz w The Solution to Everything w reż. Christophera Sivertsena (2019) w Rose Bruford College International School of Theatre and Performance (w ramach programu Erasmus)

udział w spektaklu "Pan Wołodyjowski" w reż. Joanny Bednarczyk (2019)

udział w projektach scenograficzno-tanecznych pod kier. dr Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej i prof. UAP Piotra Tetlaka, występ podczas obrony dyplomów UAP oraz na Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu (2018, 2019)

rola Mari Boine w spektaklu dyplomowym pt. Hen. O końcu w reż. Macieja Podstawnego (2019)

udział w spektaklu dyplomowym teatru tańca pt. CPH4 w choreografii dr Jacka Łumińskiego (2018)

rola Cyganki spektaklu Kaj Dzias? Living Space Theatre (2019)

rola Leśnej Baby w spektaklu Living Space Theatre pt. Uroczysko (2018) udział w spektaklu ulicznym Powrót w reżyserii Szymona Michlewicza-Sowy na otwarcie Festiwalu Sztuka Otwarta w Tarnowie (2017)

udział w III China-Central Eastern Europe Countries (CEEC) Summer Dance Camp, misja antropologiczna "Oral History" pod kierunkiem dr Jacka Łumińskiego; przygotowywanie spektaklu w reżyserii Daniela Leżonia, będącego zwieńczeniem pracy badawczo-twórczej.

ukończenie XII Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice" (2016); udział w dyplomie Szkice o Weselu, będącym podsumowaniem pracy

udział w spektaklach Teatru Pijana Sypialnia: Wyjowisko i Łojdyrydy (2015)

udział w trzech kursach Acting Techniques Intensive Seminar prowadzone przez prof. Grzegorza Ziółkowskiego oraz Teatru ROSA (2014, 2015)     

statystowanie w spektaklu w reż. Gregorija Lifanowa Mistrz i Małgorzata w Teatrze Polskim w Poznaniu (2013/14)

rola epizodyczna w filmie La neve w reż. Stefano Incerti (2013)

udział w etiudzie The Box w reż. Anny Shiryayevy (2011): youtu.be/se7CE4j-FzE

udział w teledysku Macieja Jabłońskiego (2012) do utworu Symmetry Yana Koveeaq: youtube.com/watch?v=3eB6pa5-J2U