en
Antybohater

Antybohater

Reż. Michał Kawecki Produkcja: Wajda Studio Sp. z o.o. Czas trwania: 55 min Kraj produkcji: Polska

Michał jest wielokrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Zarówno jego ręce, jak i nogi nie wykształciły się w pełni. Przez kradzież skuterów i samochodu, oskarżony, traci miejsce w Narodowej Kadrze Polski, planowany start w zimowej olimpiadzie stanęły pod znakiem zapytania. Sportowiec otrzymuje ostatnią szansę na powrót do kadry. 

Trójbój życia

Trójbój życia

Reż. Lidia Duda Produkcja: Aura Films Sp. z o.o. Czas trwania: 75 min. Kraj produkcji: Polska

Film o niezgodzie na własne życie i o trudnej sztuce uczenia się nowego. To film o przegranym, który postanowił zostać zwycięzcą. Film o sile ludzkiego charakteru. Film o miłości, która  może  odmienić  życie.

Ja teraz kłamię

Ja teraz kłamię

Reż. Paweł Borowski Produkcja: Opus Film Sp. z o.o. Czas trwania: 100 min Kraj produkcji: Polska

Pełen niezwykłych zwrotów akcji thriller rozgrywający się w kompletnie wymyślonym, retro-fututystycznym świecie. Jego bohaterowie zostają wciągnięci w misterną, mroczną intrygę w której nic nie jest takim jakim się wydaje.

Jestem mordercą

Jestem mordercą

Reż. Maciej Pieprzyca Produkcja: RE STUDIO Renata Czarnkowska-Listoś Czas trwania: 110 min Kraj produkcji: Polska

Opowieść o oficerze milicji, którego nadmierne ambicje i typowe ludzkie słabości doprowadzają do upadku.

Gruba

Gruba

Reż. Maria Zmarz-Koczanowicz Produkcja: PROFILM Sp. z o.o. Czas trwania: 55 min Kraj produkcji: Polska

Dokumentalna opowieść o kobietach pracujących w kopalnii węgla kamiennego, ukazujący zderzenie ich ciężkiej pracy zawodowej z życiem rodzinnym. 

Opera o Polsce

Opera o Polsce

Reż. Piotr Stasik Produkcja: Anna Gawlita KIJORA Czas trwania: 75 min Kraj produkcji: Polska

Będzie to pierwsze w Polsce połączenie dwóch gatunków: opery i filmu dokumentalnego. Specjalnie napisany na tę okazję utwór muzycznych zostanie połączony z dokumentalnymi obrazami (pokazującymi Polskę i Polaków) oraz słowem.

Dzień czekolady

Dzień czekolady

Reż. Jacek Piotr Bławut Produkcja: Studio Filmowe Rabarbar Czas trwania: 90 min. Kraj produkcji: Polska

Film familijny, pokazujący świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. Poetycka baśń o czasie, tęsknocie, miłości i śmierci. W sposób lekki i subtelny porusza temat przemijania, godzenia się z utratą bliskich. W filmie przenikać się będą świat realny ze światem magicznym, gdzie niestety czasu nie można cofnąć, ale można go zjeść.

Ucho wewnętrzne

Reż. Szymon Uliasz i Magdalena Gubała Produkcja: Magic Production Sp. z o.o. Czas trwania: 90 min Kraj produkcji: Polska

To muzyczny dokument o stylu improwizacji. Film przedstawia twórczość Mikołaja Trzaski oraz pokazuje żywą obecność polskiej muzyki improwizowanej na arenie międzynarodowego jazzu. Biografia Trzaski to niezależna droga, którą przemierza sposób nieugięty i stanowi ona punkt wyjścia dla całej historii, Jest także elementem łączącym narrację dokumentu.

Andrew Warhola, Moja Fabryka

Andrew Warhola, Moja Fabryka

Reż. Bogdan Dziworski Produkcja: Domino Film Czas trwania: 52 min. Kraj produkcji: Polska

Film dokumentalny o życiu Andy'ego Warhola, jego stylu pracy oraz spojrzeniu na piękno w sztuce.

Gwiazdy

Gwiazdy

Reż. Jan Kidawa-Błoński Produkcja: Film Point Group Sp. z o.o. Czas trwania: 120 min. Kraj produkcji: Polska

Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz), znakomity śląski piłkarz lat 60. i 70., walczy o spełnienie swoich marzeń. Zawodnik o polsko-niemieckich korzeniach, mimo przeciwności. próbuje dostać się do składu "orłów Górskiego". Stawką jest dział w olimpiadzie i mistrzostwach świata w piłce nożnej. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, rywalizacji, miłości i przyjaźni.