en
Ja teraz kłamię

Ja teraz kłamię

Reż. Paweł Borowski Produkcja: Opus Film Sp. z o.o. Czas trwania: 100 min Kraj produkcji: Polska

Pełen niezwykłych zwrotów akcji thriller rozgrywający się w kompletnie wymyślonym, retro-fututystycznym świecie. Jego bohaterowie zostają wciągnięci w misterną, mroczną intrygę w której nic nie jest takim jakim się wydaje.

Jestem mordercą

Jestem mordercą

Reż. Maciej Pieprzyca Produkcja: RE STUDIO Renata Czarnkowska-Listoś Czas trwania: 110 min Kraj produkcji: Polska

Opowieść o oficerze milicji, którego nadmierne ambicje i typowe ludzkie słabości doprowadzają do upadku.

Dzień czekolady

Dzień czekolady

Reż. Jacek Piotr Bławut Produkcja: Studio Filmowe Rabarbar Czas trwania: 90 min. Kraj produkcji: Polska

Film familijny, pokazujący świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. Poetycka baśń o czasie, tęsknocie, miłości i śmierci. W sposób lekki i subtelny porusza temat przemijania, godzenia się z utratą bliskich. W filmie przenikać się będą świat realny ze światem magicznym, gdzie niestety czasu nie można cofnąć, ale można go zjeść.

Ucho wewnętrzne

Reż. Szymon Uliasz i Magdalena Gubała Produkcja: Magic Production Sp. z o.o. Czas trwania: 90 min Kraj produkcji: Polska

To muzyczny dokument o stylu improwizacji. Film przedstawia twórczość Mikołaja Trzaski oraz pokazuje żywą obecność polskiej, muzyki improwizowanej na arenie międzynarodowego jazzu. Biografia Trzaski to niezależna drogą jaką przemierza sposób nieugięty i stanowi ona punkt wyjścia dla całej historii oraz element, który łączy całą narrację dokumentu.

Andrew Warhola, Moja Fabryka

Andrew Warhola, Moja Fabryka

Reż. Bogdan Dziworski Produkcja: Domino Film Czas trwania: 52 min. Kraj produkcji: Polska

Film dokumentalny o życiu Andy'ego Warhola, jego stylu pracy oraz spojrzeniu na piękno w sztuce.

Gwiazdy

Gwiazdy

Reż. Jan Kidawa-Błoński Produkcja: Film Point Group Sp. z o.o. Czas trwania: 120 min. Kraj produkcji: Polska

Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz), znakomity śląski piłkarz lat 60. i 70., walczy o spełnienie swoich marzeń. Zawodnik o polsko-niemieckich korzeniach, mimo przeciwności. próbuje dostać się do składu "orłów Górskiego". Stawką jest dział w olimpiadzie i mistrzostwach świata w piłce nożnej. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, rywalizacji, miłości i przyjaźni.

Wspomnienie lata

Wspomnienie lata

Reż. Adam Guziński Produkcja: Opus-film Czas trwania: 100 min. Kraj produkcji: Polska, Austria

Koniec lat 70. tych. W małym prowincjonalnym miasteczku mieszka 12-letni Piotrek razem z matką. Gdy jest ona w pracy, chłopak trafia na pobliskie kąpielisko. Poznaje tam Skowrona i jego paczkę kolegów. Te wydarzenia będą z pozoru małą historią zwykłych ludzi, ale dla Piotrka będą to najważniejsze wakacje życia.

Demon

Demon

Reż. Marcin Wrona Produkcja: Magnet Man Film Sp. z o.o. Czas trwania: 100 min. Kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania

Oparty na motywach sztuki teatralnej „Przylgnięcie” Piotra Rowickiego, „Demon”, to pierwszy w historii krajowej kinematografii obraz, łączący najlepsze pierwiastki kina gatunkowego z pogranicza horroru i thrillera.

Dolina Bogów

Dolina Bogów

Reż. Lech Majewski Produkcja: Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius Czas trwania: 110 min. Kraj produkcji: Polska, USA

Scenariusz filmu "Dolina Bogów" łączy w sobie szereg postaci i wątków, ale trzy spośród nich stanowią "maszty narracyjne" są nimi: "materializacja" archaicznej legendy Indian Navajo, wątek najbogatszego człowieka na ziemi oraz historia narratora - pisarza. 

Szczęście świata

Szczęście świata

Reż. Michał Rosa Produkcja: Argomedia Sp. z o.o. Czas trwania: 100 min. Kraj produkcji: Polska

"Szczęście świata" opowiada o niezwykłej kamienicy na Śląsku i jej mieszkańcach: dobrym Janie, pięknej Róży, oraz zauroczonych nią trzech mężczyznach - Polaku, Ślązaku i młodym Niemcu.